על מייסד החברה שאול ספיר ז"ל

המייסד שאול ספיר
אחד המייסדים המוכרים והידועים שהשפיעו רבות על משק הגפ"מ היה שאול ספיר ז"ל לוחם פלמ"ח שהשתתף במבצעים רבים ותרם רבות לביטחון מדינת ישראל. במסגרת שירותו הצבאי השתתף ספיר...
שמש גז הינה חברה הבנויה על יסודות מייסדיה.

אחד המייסדים המוכרים והידועים שהשפיעו רבות על משק הגפ"מ היה שאול ספיר ז"ל לוחם פלמ"ח שהשתתף במבצעים רבים ותרם רבות לביטחון מדינת ישראל. במסגרת שירותו הצבאי השתתף ספיר במבצעים נועזים, סייע בהברחת יהודים מסוריה ולבנון לארץ ישראל.

בטרם נפטר, היה בעלים של חברת אנרגיה אשר סיפקה שירותים, ציוד לחברות גז ברחבי מדינת ישראל והקימה מתקני מילוי גז. ניסיונו הראשוני בהקמת מתקן מילוי גז היה עם חברת שמש גז, כאשר עזר לחברה בהיותו מייסדה, להקים את מתקן מילוי הגז שלה באזור ירושלים. 

בזכות שאול ספיר ז"ל, שמש גז הינה בין חברות הגפ"מ המורשות במדינת ישראל בעלת היתר למתקן מילוי גז המשמש נכס אסטרטגי לחברה מול מתחריה.

 

פרופיל:

 • שאול נולד ב-25 באפריל 1928 בחלב שבסוריה ועלה ארצה לחיפה בשנת 1931. בסוף שנת 1943 התגייס לפלמ"ח עם הכשרת הנוער העובד, בגיל 14 וחצי.
 • יחידות: הגדוד התשיעי – "הפשיטה", פל' ג'+ה', מח' "חיות הנגב", חטיבת הנגב, חטיבת הנגב
 • תפקיד אחרון: סייר חבלן
 • שוחרר ב-1949
 • נפטר ב–א' סיוון תרפא, 12/5/2021
 • עסק בהברחת עולים מסוריה ולבנון לארץ.
 • השתתף בהורדת עולים מאניות המעפילים.
 • בין השאר פעל שאול במסגרת המסתערבים. 
 • בשנת 1946 גויס על ידי איסר בארי לש"י ונשלח לעבוד כשרת במשמר החופים הבריטי בנמל חיפה. בהיותו ברזרבה החיפאית השתתף בפיצוץ משרדי המוניות "אל עלמיין", שהבריחו נשק ולוחמים מביירות לארץ.  (לעדות האישית על המקרה, לחץ כאן)
 • בשנת 1947 ירד לנגב והצטרף לאנשי הרזרבה החיפאית, שלחמו במסגרת "חיות הנגב". ועסק באבטחת קו המים (לעדות האישית על המקרה, לחץ כאן)
 • משם עבר לניר-עם והקים את יחידת יוני הדואר
 • שאול השתתף בקרבות פיצוץ התותחים בבית חנון, בכל הקרבות והמבצעים מאשדוד, עיראק ועד לכיבוש אילת. 
 • ב-1951, סיים ספיר לימודי הנדסאות מכונות בטכניון.
 • פעילות בצה"ל: משנת 1951 ועד 1982 היה בשרות מילואים. שימש כרס"ר חטיבה 9, הקים גדוד שריון פיקודי צפוני, בו שרת במשך ארבע שנים. משם חזר לחטיבה 9, השתתף בקרבות בצפון ובסיני ובכניסה לביירות בקיץ 1982. בשנת 1982 שוחרר משרות מילואים.
 • פעילות אזרחית: בעל חברה לאנרגית גז המספקת ציוד לכל חברות הגז בארץ ומקימה מתקני מילוי. בנוסף היה פעיל בוועד למען החייל, יושב ראש ועד למען השוטר במשך 32 שנים, הקים את אגודת "הצופים" ברמת השרון ביחד עם ראומה ויצמן והיה חבר מועצת רמת השרון במשך שתי קדנציות. ביום העצמאות תשכ"ו, 2006 קבל את אות "יקיר רמת השרון", על פעילותו ותרומתו לישוב. במשך שנים רבות שמש שאול כמדריך-מתנדב באוצר תמונות הפלמ"ח, תרם, סייע ותמך בשימור מורשת הפלמ"ח ו'חיות הנגב'. שאול ספיר התגורר ברמת השרון עד לפטירתו ביום רביעי א' סיוון תרפ"א, 12 במאי שנת 2021.

   

שאול ספיר

 

מקורות מידע:

מקור מידע- מוזיאון הפלמ"ח

קישורים נוספים מראיון מלא (תולדות ישראל):

שתפו
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

יצירת קשר

זורחים בשירות ומאירים במחיר!

מאמרים נוספים

שימוש בטוח בבלון גז

שימוש נכון ובטוח בבלון גז

מכלים מטלטלים או בשם הנפוץ בלוני גז, משמשים אותנו בשטח ובבית למספר מטרות, החל בבלוני מחנאות קטנים של 2.5 ק"ג ו- 5 ק"ג המשמשים גם לגזיות בטיולים, מנגל ובעבודה מחוץ לבית ועד הבלונים הגדולים של 12 ו- 48 ק”ג היותר נפוצים לשימוש במתקני גז ביתיים. כפי שאתם בוודאי יודעים, שימוש בגז הבישול המכונה גם גפ”מ (גז פחמימני מעובה), הינו מסוכן ביותר, דליק ומהווה חומר נפץ לכל דבר ועניין. לכן, חשוב מאוד להכיר את הנהלים להתנהגות בטוחה עם בלוני הגז שלכם, כדי למנוע חלילה פגיעה ברכוש, בגוף ובנפש.

תו תקן ישראלי לצובר גז

איך יודעים שצובר הגז המשרת את ביתך עומד בתנאי התקן הישראלי? צ'ק ליסט לצרכן

מה זה צובר גז? צובר גז הוא מיכל נייח ולא מטלטל (כגון בלוני גז של 12 ק"ג או 48 ק"ג או לחלופין מכלי מחנאות 2.5 ק"ג או 5 ק"ג) שמוטמן בתוך האדמה ומחבר בין הבית לתשתית הגז המרכזית ומזרים גז באופן קבוע מתשתית הגז המרכזית אל הבית. צובר גז מחליף את הצורך בבלוני גז.

גודל בלון גז

איך בוחרים את גודל בלון הגז המתאים?

רוצים להזמין בלון גז דרכנו אך לא יודעים להחליט מה הגודל המתאים? אנחנו כאן לפתור את הלבטים. אחרי שתקראו את המאמר הבא בטוח תבינו אילו סוגים קיימים, ומה הכי מתאים עבורכם בטרם ביצוע הזמנה.