כדאי לדעת

שימוש בטוח בבלון גז

שימוש נכון ובטוח בבלון גז

מכלים מטלטלים או בשם הנפוץ בלוני גז, משמשים אותנו בשטח ובבית למספר מטרות, החל בבלוני מחנאות קטנים של 2.5 ק"ג ו- 5 ק"ג המשמשים גם לגזיות בטיולים, מנגל ובעבודה מחוץ לבית ועד הבלונים הגדולים של 12 ו- 48 ק”ג היותר נפוצים לשימוש במתקני גז ביתיים. כפי שאתם בוודאי יודעים, שימוש בגז הבישול המכונה גם גפ”מ (גז פחמימני מעובה), הינו מסוכן ביותר, דליק ומהווה חומר נפץ לכל דבר ועניין. לכן, חשוב מאוד להכיר את הנהלים להתנהגות בטוחה עם בלוני הגז שלכם, כדי למנוע חלילה פגיעה ברכוש, בגוף ובנפש.

תו תקן ישראלי לצובר גז

איך יודעים שצובר הגז המשרת את ביתך עומד בתנאי התקן הישראלי? צ'ק ליסט לצרכן

מה זה צובר גז? צובר גז הוא מיכל נייח ולא מטלטל (כגון בלוני גז של 12 ק"ג או 48 ק"ג או לחלופין מכלי מחנאות 2.5 ק"ג או 5 ק"ג) שמוטמן בתוך האדמה ומחבר בין הבית לתשתית הגז המרכזית ומזרים גז באופן קבוע מתשתית הגז המרכזית אל הבית. צובר גז מחליף את הצורך בבלוני גז.

גודל בלון גז

איך בוחרים את גודל בלון הגז המתאים?

רוצים להזמין בלון גז דרכנו אך לא יודעים להחליט מה הגודל המתאים? אנחנו כאן לפתור את הלבטים. אחרי שתקראו את המאמר הבא בטוח תבינו אילו סוגים קיימים, ומה הכי מתאים עבורכם בטרם ביצוע הזמנה.

חימום הבית

חימום הבית בחורף באמצעות הסקה

אפשרויות חימום הבית בתקופת החורף ויתרונות החימום באמצעות אנרגיית גז:

מדינת ישראל נחשבת בצדק כמדינה חמה. בהשוואה למדינות אירופה או צפון אמריקה למשל הטמפרטורות בחורף הישראלי, אינן יורדות כמעט מתחת ל-0 מעלות צלזיוס וגם זה במקרים קיצוניים בלבד ובאזורים צפוניים או גבוהים במיוחד.

בטיחות גז בחורף

בטיחות גז בחורף

אוטוטו אנחנו נכנסים לחורף הקר, זה הזמן להוציא את המעילים מהארונות ובעיקר לשמור על עצמנו, גז זה לא משחק ילדים!

יצחק מלכה - שמש גז

ראיון עם יצחק מלכה – מנהל טכני שמש גז

יצחק מלכה יליד ירושלים, אבא לשלושה ילדים וסבא לשני נכדים, בעל ותק של 40 שנה בתחום, מתקין גפ"מ רמה 2, מכהן בתור מנהל טכני של חברת שמש גז. בתפקידו האחרון שימש כטכנאי בכיר של חברת אמישראגז (החברה האמריקאית הישראלית בע"מ). במסגרת תפקידו אחראי על כל הנושא הטכני-בטיחותי בחברה ובמתקן המילוי והאחסון שבבעלותה.

קיבוע צינור גז

מדוע צריך לקבע צינור גז?

אחד הנושאים החשובים ביותר בגז הוא שאלת קיבוע צינור הגז לקיר. אף שהתקן הישראלי מחייב זאת, בעבר לא הקפידו על כך. היום המגמה שונה לחלוטין.

משקל בלון גז

משקל בלון גז

בלון גז (מיכל מטלטל) עשוי מחומר מתכתי, לרוב מסגסוגת אלומיניום או מפלדה. גוף המיכל צורתו גליל סגור מצדו התחתון. לתחתית הגליל מחוברת רגל להעמדה יציבה של המיכל. לחלקו העליון של הגליל מחוברת כתף בצורת חרוט מעוגל, המסתיימת בצוואר צר עם תבריג חיצוני. בתוך הצוואר מורכב שסתום המאפשר את הזרמת הגז אל תוך המיכל וממנו. בנפרד מהמיכל קיים מכסה בטיחות (בדרך כלל מחומר פלסטי) המוברג על צוואר המיכל בעת שהמיכל לא בשימוש. מיכל הגז, משמש בדרך כלל ליישומי בישול וחימום. המיכל עשוי בדרך כלל מפלדה ובעל קיבולת של עד 48 ק"ג (כשהוא ריק מגז).

שתפו
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

יצירת קשר

זורחים בשירות ומאירים במחיר!