חימום הבית בחורף באמצעות הסקה

חימום הבית
אפשרויות חימום הבית בתקופת החורף ויתרונות החימום באמצעות אנרגיית גז: מדינת ישראל נחשבת בצדק כמדינה חמה. בהשוואה למדינות אירופה או צפון אמריקה למשל הטמפרטורות בחורף הישראלי, אינן יורדות כמעט מתחת ל-0 מעלות צלזיוס וגם זה במקרים קיצוניים בלבד ובאזורים צפוניים או גבוהים במיוחד.

למרות שהחורף בארץ הוא קצר יחסית ומתון (הטמפרטורה החורפית הממוצעת במדינת ישראל עומדת על כ–15 מעלות) ובחורף שנמשך כ–3 חודשים, עדיין על מנת להגיע לטמפרטורה נוחה בתוך הבית (או במונח המקצועי–נוחות טרמית) עלינו לחמם את הבית לטמפרטורה של 21-20 מעלות.

אמצעי ההסקה לבית, נבדלים זה מזה בעיקר במקור האנרגיה המשמש לחימום.
מקורות האנרגיה המקובלים לחימום ביתי הינם:
 • גז – תנורים, קמינים והסקה מרכזית.
 • חשמל – חימום במזגנים, קונווקטורים ומפזרי חום.
 • נפט וסולר – תנורים מסוגים שונים, קמינים, מערכות הסקה מרכזית.
 • עץ – קמינים.

את אמצעי ההסקה, ניתן למיין כמובן גם לפי מיקומם או אופן היישום כך שבין מגוון אמצעי החימום נמצא תנורים ידניים, תנורים קבועים – דירתיים או מערכות חימום מרכזיות. לכל אחת משיטות החימום יתרונות וחסרונות, במאמר זה נביא בפניכם את היתרונות הבולטים הטמונים בחימום בגז, הן באספקטים של עלות – תועלת, בהיבט של איכות החימום ולא פחות חשוב מכך הצגת היתרונות הסביבתיים שבשיטת חימום זו.

ראשית, חשוב להבהיר כי על מנת להתאים את אמצעי החימום לביתכם יש לענות על מספר שאלות מקדימות, הליך זה חשוב ונעשה באופן שגרתי בחברתינו כאשר אנו מקבלים פניות מלקוחות. כל זאת, על מנת להבטיח לכם פתרון מתאים, איכותי ו וחסכוני:

 1. מהו גודל הדירה וכיצד היא מחולקת לשטחים ציבוריים, חדרי מגורים וכו’?
 2. מהו השטח אותו מעוניינים לחמם, האם כל הדירה מחוממת כיח' אחת או שכל פעם נדרש לחמם חלק אחר?
 3. האם נדרש לחמם באופן קבוע בחודשי החורף או רק בשעות מסויימות?
 4. מהי רמת הבידוד והאטימה של הקירות והחלונות?
 5. האם יש ילדים קטנים בדירה ומהי רמת הנגישות שלהם לתנורים?
 6. מהי העדפת הלקוחות לגבי קלות התחזוקה, התפעול וכו’?

התשובה לשאלות אלה, נובעת במידה רבה מסגנון החיים בבית ומהעדפותיכם, כאשר ההתאמה מיטבית של מערכת החימום בבית יש בה כדי להשפיע באופן מהותי הן על איכות החיים של משפחתכם בחודשי החורף והן על רמת ההוצאות המשפחתית.

כמי שעוסקים בהתקנות ואספקת מערכות חימום ביתיות מזה שנים רבות ומכיר היטב את מגוון הפתרונות הקיימים להסקה, אנו מחזיקים בדעה כי לחימום בגז קיימים יתרונות רבים ובולטים על פני כל שיטת חימום אחרת.

היתרונות:
 • אמינות ואיכות – מערכת הסקה ביתית בגז היא מערכת אמינה לחימום הבית, מערכת איכותית שמספקת חום נעים (חום נעים יותר משמעותית מחום של מזגן, שלעיתים "מייבש" למשל או עושה רעש). 
 • מהירות – במערכת הסקה בגז, ניתן להגיע לטמפרטורות הרצויות במהירות גבוהה, וכך לחמם את הבית בתוך זמן קצר. 
 • מועד סיום הפעלה – כאשר "מכבים" הסקות בבית, החום נשאר לזמן ארוך יותר מאשר מכשירים אחרים כגון מזגן.
 • מערכת בקרה – מערכת ההסקה היום נשלטת באמצעות מערכות בקרה קלות ואינטואיטיביות לשימוש, ואף במקרים של "בית חכם" ניתן לשלוט בהן מרחוק, וכך כבר מהעבודה תוכלו לקבוע את הטמפרטורה וכן להדליק ולכבות.
שתפו
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

יצירת קשר

זורחים בשירות ומאירים במחיר!

מאמרים נוספים

שימוש בטוח בבלון גז

שימוש נכון ובטוח בבלון גז

מכלים מטלטלים או בשם הנפוץ בלוני גז, משמשים אותנו בשטח ובבית למספר מטרות, החל בבלוני מחנאות קטנים של 2.5 ק"ג ו- 5 ק"ג המשמשים גם לגזיות בטיולים, מנגל ובעבודה מחוץ לבית ועד הבלונים הגדולים של 12 ו- 48 ק”ג היותר נפוצים לשימוש במתקני גז ביתיים. כפי שאתם בוודאי יודעים, שימוש בגז הבישול המכונה גם גפ”מ (גז פחמימני מעובה), הינו מסוכן ביותר, דליק ומהווה חומר נפץ לכל דבר ועניין. לכן, חשוב מאוד להכיר את הנהלים להתנהגות בטוחה עם בלוני הגז שלכם, כדי למנוע חלילה פגיעה ברכוש, בגוף ובנפש.

תו תקן ישראלי לצובר גז

איך יודעים שצובר הגז המשרת את ביתך עומד בתנאי התקן הישראלי? צ'ק ליסט לצרכן

מה זה צובר גז? צובר גז הוא מיכל נייח ולא מטלטל (כגון בלוני גז של 12 ק"ג או 48 ק"ג או לחלופין מכלי מחנאות 2.5 ק"ג או 5 ק"ג) שמוטמן בתוך האדמה ומחבר בין הבית לתשתית הגז המרכזית ומזרים גז באופן קבוע מתשתית הגז המרכזית אל הבית. צובר גז מחליף את הצורך בבלוני גז.

גודל בלון גז

איך בוחרים את גודל בלון הגז המתאים?

רוצים להזמין בלון גז דרכנו אך לא יודעים להחליט מה הגודל המתאים? אנחנו כאן לפתור את הלבטים. אחרי שתקראו את המאמר הבא בטוח תבינו אילו סוגים קיימים, ומה הכי מתאים עבורכם בטרם ביצוע הזמנה.