חברות גז בישראל

חברות גז בישראל
כיום, יש בישראל כ-2.4 מיליון צרכני גז וכ59 חברות גז. בשוק שולטות החברות הוותיקות המחזיקות בכ-85% מהצרכנים.

סקירת חברות גז בישראל לשנת 2021

מרבית הצריכה בישראל מגיעה מבתי הזיקוק בחיפה ובאשדוד, חלקה מיובא מחו"ל. עד שנת 1990 היה שוק הגפ"מ בישראל בפיקוח מנהל הדלק במשרד האנרגיה והתשתיות, אשר העניק רישיונות לשיווק גפ"מ לארבע חברות גז בישראל וקבע את המחיר שמקבל לקוח הקצה (הצרכן).

בשנת 1989 (שנת היווסדותה של חברת שמש גז) יושמה רפורמה ראשונה בענף, אשר פתחה את השוק בפני ספקים נוספים והסירה את הפיקוח על המחירים. התחרות הורגשה בעיקר במגזרי התעשייה והחקלאות, שבהם ירדו מחירי הגפ"מ. במגזר הביתי המחירים דווקא עלו, והביאו שוב לפיקוח על המחירים, אשר הוסר שוב בשנת 1995.

בשנת 2008 אושרה בכנסת, במסגרת חוק משק הגז, רפורמת הגז שנועדה לקדם את התחרות במשק הגפ"מ לצריכה ביתית. זוהי אחת הרפורמות החשובות שהוביל משרד האנרגיה, אשר קידמה באופן משמעותי את התפתחות משק הגפ"מ בישראל. כיום, יש בישראל כ-2.4 מיליון צרכני גז וכ59 חברות גז. בשוק שולטות החברות הוותיקות המחזיקות בכ-85% מהצרכנים.

רפורמת הגז בשנת 2008 נועדה לפתוח את השוק לתחרות, לשפר את השירות ולהוריד מחירים מצד אחד, ומצד השני להבטיח שמירה על רמת בטיחות ברמה גבוהה בלי פשרות, בדיקת המערכת לפני ובמהלך האספקה וחתימה על חוזה התקשרות המונע תנאים מגבילים.

רוכשים גז רק מספק גז מורשה

יש לזכור כי רכישת גז או התקנת מתקן גז באמצעות גורם בלתי מורשה ופיראטי מסכנת אתכם ואת סביבתכם, ואסורה לחלוטין בחוק. על מנת לצרוך גז בצורה בטיחותית, אמינה וחוקית, התקשרו אך ורק עם ספק גז וסוכניות גז מורשים (דוגמת שמש גז), המופיעים ברשימות המורשים המתעדכנים מעת לעת על ידי ובאתר משרד האנרגיה.

ספק וסוכנות גז מורשית חייבת לבדוק את מתקן הגז שלכם לפני חיבורו ולוודא שהוא אינו מסכן חיים או רכוש, והוא אחראי לתקינות מתקן הגז, ומחויב לספק שירות ואחזקה ולבצע בדיקות תקופתיות. כמו כן חברות הגז חייבות להעסיק, טכנאי גז בעלי הסמכה ורישיון, להפעיל מוקד חירום ולספק כיסוי ביטוחי כנדרש בחוק.

חברות גז השוואת מחירים: אף אחד לא הכריח אתכם להתחתן עם הספק גז הקיים שלכם!

גז במיכלים (בלונים) משווק על פי משקל (מחיר לק"ג), בעוד שגז באספקה מרכזית נמכר על פי נפח (מחיר למ"ק). כדי להשוות בין המחיר למיכל למחיר גז מרכזי, יש לדעת כי מ"ק גז מכיל 2.352 ק"ג, כך שבלון גז במשקל 12 ק"ג מכיל 5.1 מ"ק גז.

מחשבון השוואת המחירים הינו פשוט וגלוי באמצעות אתר משרד התשתיות המאפשר לצרכנים לקבל מידע השוואתי על ספק גז ספציפי לפי אזור מגורים, סוג המתקן וסוג השירות.

השוואת המחירים מתבססת על מידע חודשי המתקבל מחברות הגז. הדף מציג את מחירי הגז של הספקים השונים לפי רשות מקומית, סוג תשתית גז וסוג שירות ואכן ניתן לראות בהשוואה זו שחברת שמש גז מספקת מחירים אטרקטיביים ביותר לקהל לקוחותיה!

זכרו! אינכם חייבים להישאר עם הספק הקיים שלכם (גם עם ועד הבית או יצפאן מעוניינים בכך) באפשרותכם לבדוק, להשוות ולהחליף ספק, בהתאם לתנאים המוצעים לכם.

שתפו
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

יצירת קשר

זורחים בשירות ומאירים במחיר!

מאמרים נוספים

שימוש בטוח בבלון גז

שימוש נכון ובטוח בבלון גז

מכלים מטלטלים או בשם הנפוץ בלוני גז, משמשים אותנו בשטח ובבית למספר מטרות, החל בבלוני מחנאות קטנים של 2.5 ק"ג ו- 5 ק"ג המשמשים גם לגזיות בטיולים, מנגל ובעבודה מחוץ לבית ועד הבלונים הגדולים של 12 ו- 48 ק”ג היותר נפוצים לשימוש במתקני גז ביתיים. כפי שאתם בוודאי יודעים, שימוש בגז הבישול המכונה גם גפ”מ (גז פחמימני מעובה), הינו מסוכן ביותר, דליק ומהווה חומר נפץ לכל דבר ועניין. לכן, חשוב מאוד להכיר את הנהלים להתנהגות בטוחה עם בלוני הגז שלכם, כדי למנוע חלילה פגיעה ברכוש, בגוף ובנפש.

תו תקן ישראלי לצובר גז

איך יודעים שצובר הגז המשרת את ביתך עומד בתנאי התקן הישראלי? צ'ק ליסט לצרכן

מה זה צובר גז? צובר גז הוא מיכל נייח ולא מטלטל (כגון בלוני גז של 12 ק"ג או 48 ק"ג או לחלופין מכלי מחנאות 2.5 ק"ג או 5 ק"ג) שמוטמן בתוך האדמה ומחבר בין הבית לתשתית הגז המרכזית ומזרים גז באופן קבוע מתשתית הגז המרכזית אל הבית. צובר גז מחליף את הצורך בבלוני גז.

גודל בלון גז

איך בוחרים את גודל בלון הגז המתאים?

רוצים להזמין בלון גז דרכנו אך לא יודעים להחליט מה הגודל המתאים? אנחנו כאן לפתור את הלבטים. אחרי שתקראו את המאמר הבא בטוח תבינו אילו סוגים קיימים, ומה הכי מתאים עבורכם בטרם ביצוע הזמנה.