הגיע הזמן לזרוח! שמש כאן לשירותכם

הזמנת מיכל גז 48 ק"ג

בלון גז 5 קילו ובלון גז 12 ק"ג
בלון גז 5 קילו ובלון גז 12 ק"ג

ברוב המטבחים בארץ הבישול נעשה על כיריים המופעלים בגז. בבניינים פרטיים או מסחריים בהם אין צובר גז, נעשה שימוש בבלוני גז.

אם עד לא מזמן הייתם מבצעים הזמנת גז רק מהחברות הגדולות במדינה, הגיע הזמן שתדעו:

בירושלים יש ספק גז מקצועי, אישי בעל המחירים האטרקטיביים ביותר בישראל ובירושלים בפרט. שמש גז זורחים בשירות ומאירים במחיר!

שמש חברת גז בירושלים
warning sign
חשוב לשים לב!

הזמנת גז דרך האתר ניתנת לביצוע רק במידה והמיכלים שברשותך נגישים לאספקה.
במידה ולא, אנא צור קשר עם המוקד.

לפני חיבור המיכל למערכת הגז וודא שהמיכל והמכשירים המחוברים אליו סגורים, פתח את ברז המיכל וודא שאין דליפת גז.

במקרה של דליפת גז מהמיכל או שריפה יש לסגור מידית את ברז המיכל, להרחיק אנשים מהסביבה ולהזעיק את שירותי הכבאות.

בסיום השימוש או כאשר המיכל לא בשימוש, יש לסגור את ברז המיכל ולאחסן אותו במקום פתוח בלבד.

שמש גז מציעה ללקוחות קיימים ומצטרפים בלוני גז 48 ק"ג התואמים לצריכה הממוצעת בד"כ של חלק קטן יותר מהלקוחות הביתיים ולרוב תואמים את הצריכה של הלקוחות המסחריים-עסקיים במשק בהתאם לנתוני משרד האנרגיה.

גורמים מסחריים קטנים (בריכות, מכבסות ובעיקר מסעדות) צורכים כ-5,000 ק"ג בשנה. הלקוחות המסחריים צורכים גפ"מ בצובר בלעדי, במכלים או בצובר משותף. כ-177 קו"ב בחודש. בבלון של 48 ק"ג יש כ-20 קו"ב.

כלל אצבע – איך יודעים שמדובר בבלון  גז 48 ק"ג? מגיע בד"כ לגובה הראש

הזמנה של 2 בלוני 48 ק"ג יכולה לספק מענה לצרכנים ביתיים הצורכים מעל 20 קו"ב בחודש ואילו 9 בלוני 48 ק"ג בחודש יכול לספק מענה לגורם מסחרי קטן בממוצע (על אף שמומלץ להם במידה ואפשר להתקין צובר גפ"מ שניתן לאחסן יותר גז באמצעותו).

להבדיל מבלון 5 ו-2.5 ק"ג לא ניתן להובילו עצמאית ברכב ונדרש לבצע בדיקה תקנית בעת הרכבתו על ידי גורם מוסמך שהוכשר לכך בהתאם לתקנות וצו רישוי העוסקים בגפ"מ.

טווח המחירים של בלוני גז בכלל, כמו גם של בלון גז 48 ק"ג הינו רחב מאד וניתן להעריך את מחיריו ולהשוואת בין ספקי גז באמצעות מחשבון משרד האנרגיה. גם פה שמש גז תמצא כמובילה במחירים אטרקטיביים.

להשארת פרטים להזמנת בלון גז

הצרכן יכול לייפות את כוחו בכתב של הספק הנכנס לבצע עבורו את כל הפעולות הנדרשות לשם החלפת ספק גז. עדיין נדרשת הודעה בכתב (טופס הסכם לקוח- שמש גז) מאת הצרכן על סיום ההתקשרות עם הספק היוצא. הספק הנכנס יכול, כאמור על סמך ייפוי כוח בכתב מאת הצרכן, למסור את ההודעה לספק היוצא. 

צו בדבר שירות אספקת גז קובע כי יש לספק לצרכן מיכל גז תוך 16 ימים (אצל שמש גז יש אפשרויות אספקות רבות וקצרות יותר מהחוק- "אספקות -24/7- באותו יום, דחופות- עד 2 ימי עסקים ורגילות – עד 7 ימי עסקים מיום הדרישה), כאשר המרחק בין מחסן לחברת הגז ובין מקום הצריכה הוא עד 50 ק"מ ובמקרים מעבר ל-50 ק"מ תוך 21 יום. 

עלות- ברוב המקרים עלות של גז בבלונים נמוכה יותר.

עצמאות וגמישות– צרכן שמקבל אספקה בבלונים נהנה מעצמאות בלעדית מול הספק ויכול כמט בכל רגע נתון להחליף את ספק הגז ואינו נדרש להחלטה קבוצתית כפי שנהוג בבנייני דירות המחוברים לצובר גז. "לא חייבים להתחתן עם ספק הגז שלכם".

בטיחות- בבלונים יש כמויות גז קטנות יחסית, כך שגם אם חלילה מתרחשת תאונה, כנראה הנזק יהיה קטן בהיקפו.

בעת כל מילוי בודקים כל מכל בבדיקה חזותית מבחוץ:

  1. שלמות המכל (ידית, צוואר וצווארון המכל).
  2. שלמות השסתום, ניקיונו ותקינותו (כנדרש בתקן הישראלי ת"י חלק 2).
  3. שלמות גימור המכל וניקיון המכל (לרבות לכלוך שנדבק לתחתית המכל).
  4. פגמים (שקעים).
  5. סימני פגיעת אש.
  6. קורוזיה על מעטפת המכל.
  7. בדיקת סימון  (בהתאם לתקן).

בדיקה תקופתית הינה בדיקה שנערכת אחת לחמש שנים למערכת הגז וזאת בהתאם לדרישות החוק והתקנים המחייבים. הבדיקה הינה ללא עלות ובוחנת את תקינות מערכת הגז, מיקום ברזי הגז ועמדת האספקה וביצוע החלפת צינור גומי. 

התשובה היא לא, על אף שבתנאים מסוימים התקנות והחוקים (הובלת גז הפטורה מרישיון ספק גז סעיף 41) מאפשרים זאת, שמש גז מחמירה בנהליה ואינה מאפשרת הובלה שכזאת, למעט בבלוני מחנאות (5/2.5 ק"ג).

לעניין זה ראו הוראות חירום באתר שמש גז או במספר 5247*

התשובה היא לא, שמש גז (או בשמה המלא שמש שיווק והפצת גז (1989) בע"מ, נמנית מבין ספק הגז המורשים בישראל ובעלת רישיון ספק גז, מטעם משרד התשתיות הלאומיות לאנרגיה ולמים, לספק גז לצרכנים. ספק גז מורשה ידע כיצד לבצע החלפת בלון גז באופן בטיחותי. ספק כזה גם יקפיד, בעת ביקורו במקום, לוודא שמערכת הולכת הגז בביתכם תקינה. היקשרות עם ספק גז מורשה תבטיח שתקבלו מיכלים איכותיים, מלאים בגז ובטוחים לשימוש.