איך בוחרים את גודל בלון הגז המתאים?

גודל בלון גז
רוצים להזמין בלון גז דרכנו אך לא יודעים להחליט מה הגודל המתאים? אנחנו כאן לפתור את הלבטים. אחרי שתקראו את המאמר הבא בטוח תבינו אילו סוגים קיימים, ומה הכי מתאים עבורכם בטרם ביצוע הזמנה.

בלוני גז גדולים לבית- 12 ק"ג/48 ק"ג

שיטת אצבע לזיהוי בלון גז 48 ק"ג- בלון שמגיע עד גובה החזה/ראש

שיטת אצבע לזיהוי בלון גז 12 ק"ג- בלון שמגיע עד גובה הברכיים.

חברתנו עוסקת מזה שנים באספקת גפ”מ בבלונים מכל הגדלים, וכמובן גם עושה זאת עם בלוני הגז הגדולים לשימוש ביתי. מכלים 48 ק"ג ביחד עם מכלים 12 ק"ג הינם בלוני הגז השכיחים לשימוש ביתי. עם זאת, מה שבטוח הוא שאף אחד לא ייקח את הבלונים האלו בתא המטען של הרכב ביציאה לטיול או לקמפינג. במקרים כאלו, יש בלוני גז קטנים יותר, בגדלים של 5 ק"ג ו-2.5 ק"ג. 

איזה בלון אתם צריכים?

בכל הקשור לצריכת הגז הביתית המטרה היא כמובן להגיע לתחלופה כמה שפחות שכיחה, מינימום התעסקות אפילו שההזמנה באמת קלילה לביצוע.

הצריכה תלוי במספר מרכיבים ובראשם סוג ומספר צרכני הגז שיש לכם בבית. למשל, יש הבדל משמעותי בין סטודנט המחזיק כיריים דו ראשיות בלבד לבין משפחה המחזיקה כיריים 4 ראשים וגם מחמם מים על גז, תנור חימום על גז וכדומה.

בנוסף, ברור שיש הבדל בין סטודנט או זוג לבין משפחה בת 4 או 5 נפשות, שם מבשלים ומתקלחים יותר, וגם יש הבדל בין אורחות החיים של מי שנוהג לאכול בחוץ ובין מי שמעדיף לאכול בבית ואף לארח הרבה עם תבשילים פרי ידיו.

באופן כללי, ניתן לומר שבלון גז 48 קילו מחזיק לשלושה חודשים בערך למשפחה ממוצעת בת 5 נפשות, אך כאמור הדבר משתנה לפי משפחה. בנוסף, לא כולם יכולים להחזיק את הבלונים הגדולים עקב מחסור בשטח מתאים, ובמקרה כזה יהווה שני בלונים של 12 קילו מענה מצוין. עם שני בלונים, כאשר הראשון נגמר פותחים את השני ומזמינים החלפה לבלון הראשון, כך שלא נתקעים בלי גז בכלל.

מעבר לכך, בימינו כבר לא צריך לפנות לחנויות טכניות למיניהן כדי להשיג בלוני 5 קילו או 2.5 קילו למנגל על גז שעומד בחצר או ליציאות לטיולים ולפיקניק בשטח. ניתן לפנות לחברות הגז השונות דרך אתריהם ולבצע הזמנה, כך גם בחברתנו בלחיצה כאן.

בלוני גז שמתאימים גם למנגל וגם לשטח

את המנגל בבית אפשר לחבר גם לבלונים הגדולים של 12 ו- 48 ק”ג. עם זאת, רבים מעדיפים ובצדק לחברם לבלונים יותר קטנים של 2.5 או בלון גז 5 קילו. מדובר בבלונים שאין קושי מיוחד בניוד שלהם ממקום למקום, ולכן גם גריל הגז הופך לנייד במקומות שונים בחצר. הם גם נותנים זמן עבודה לא רע שנע בין 12.5 ל- 20 שעות עבודה בבלון גז 5 קילו, ומחצית מזה בבלון 2.5 קילו.

את הבלונים של 2.5 קילו גם אין בעיה לקחת לשטח, לטיול, לקמפינג או לעבודה, והוא ייתן למעלה מ- 20 שעות של בישולים – הרבה יותר מאשר המכלים הקטנים. זה אומר שאפשר לבשל ארוחות הרבה יותר מורכבות, וגם לא צריך לקנות בלוני גז חדשים לפני כל נסיעה.

מצד שני, אם אתם מחנאים רציניים עם ג’יפ או רכב גדול אחר, ייתכן שתעדיפו הזמנת בלון גז של 5 ק”ג. הוא נותן פי 2 זמן עבודה מבלון 2.5 קילו, למשל כ- 25 שעות עבודה עם כירת שדה יצוקה, לעומת כ- 12.5 שעות בבלון הקטן יותר.

מה קורה אחרי שמבינים איזה בלון גז מתאים לנו?

אז אחרי שהבנתם איזה בלון אתם צריכים, רק נכנסים לאתר שלנו ומזינים פרטים בסיסיים כמו שם פרטי ומשפחה, טלפון, כתובת וסוג הבלון הרצוי. מכאן והלאה נציג חוזר אליכם וסוגר פרטי הזמנה.

אפשרות נוספת, ניתן להתקשר למספר 5247* ולשוחח ישירות עם נציג חברה. יש לציין שאם אתם רוצים להחליף חברה, תוכלו לעשות גם את הפעולה הזו בקלות מול החברה. מרגע הבקשה החברה כבר תדאג לכל הניתוק והחיבור שלכם מחדש במהירות.

שתפו
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

יצירת קשר

זורחים בשירות ומאירים במחיר!

מאמרים נוספים

שימוש בטוח בבלון גז

שימוש נכון ובטוח בבלון גז

מכלים מטלטלים או בשם הנפוץ בלוני גז, משמשים אותנו בשטח ובבית למספר מטרות, החל בבלוני מחנאות קטנים של 2.5 ק"ג ו- 5 ק"ג המשמשים גם לגזיות בטיולים, מנגל ובעבודה מחוץ לבית ועד הבלונים הגדולים של 12 ו- 48 ק”ג היותר נפוצים לשימוש במתקני גז ביתיים. כפי שאתם בוודאי יודעים, שימוש בגז הבישול המכונה גם גפ”מ (גז פחמימני מעובה), הינו מסוכן ביותר, דליק ומהווה חומר נפץ לכל דבר ועניין. לכן, חשוב מאוד להכיר את הנהלים להתנהגות בטוחה עם בלוני הגז שלכם, כדי למנוע חלילה פגיעה ברכוש, בגוף ובנפש.

תו תקן ישראלי לצובר גז

איך יודעים שצובר הגז המשרת את ביתך עומד בתנאי התקן הישראלי? צ'ק ליסט לצרכן

מה זה צובר גז? צובר גז הוא מיכל נייח ולא מטלטל (כגון בלוני גז של 12 ק"ג או 48 ק"ג או לחלופין מכלי מחנאות 2.5 ק"ג או 5 ק"ג) שמוטמן בתוך האדמה ומחבר בין הבית לתשתית הגז המרכזית ומזרים גז באופן קבוע מתשתית הגז המרכזית אל הבית. צובר גז מחליף את הצורך בבלוני גז.

חימום הבית

חימום הבית בחורף באמצעות הסקה

אפשרויות חימום הבית בתקופת החורף ויתרונות החימום באמצעות אנרגיית גז:

מדינת ישראל נחשבת בצדק כמדינה חמה. בהשוואה למדינות אירופה או צפון אמריקה למשל הטמפרטורות בחורף הישראלי, אינן יורדות כמעט מתחת ל-0 מעלות צלזיוס וגם זה במקרים קיצוניים בלבד ובאזורים צפוניים או גבוהים במיוחד.